PAMUKKALEYİ BİRLİKTE GEZELİM

Pamukkale  Gezilecek Yerler

Denizli’nin 18 km kuzeyinde yer alan Pamukkale, Denizli de başlıca görülmesi gereken turizm merkezlerinden bir tanesidir. Beyaz Cennet Pamukkale her yıl milyonlarca misafire ev sahipliği yapmaktadır. Sadece Pamukkale değil tabi ki; Denizliye’ye gelen misafirlerimizin görebileceği pek çok cazibe merkezi mevcuttur. PAMUKKALE’Yİ REHBER EŞLİĞİNDE GEZMEK İÇİN BİZE ULAŞIN PROFESYONEL TURİST REHBERİ MUHAMMED AYDIN +90 530 477 09 86

Pamukkale Turist Rehberi, gezi rehberi denizli

Pamukkale

Beyaz Cennet Pamukkale bembeyaz gülüşüyle karşılamaktadır misafirlerini. Binlerce yıldır süregelen doğal güzelliği, şifalı suyu ve kültürel mirası ile UNESCO dünya doğal mirası listesindedir.

PAMUKKALE
pamukkale, hierapolis

Hierapolis

Hierapolis Antik Kenti M.Ö. 2. yy da Bergama Kralı II. Eumenes tarafından Bergama’nın kurucusu Telephos’un eşi Hiera adına kurulmuştur. Kent UNESCO dünya kültürel mirası listesindedir.

HİERAPOLİS
pamukkale turist rehberi

Laodikya

Laodikeia Antik Kenti, Denizli’nin 6 km doğusunda Pamukkale yolu üzerindedir. Laodikeia’ya Denizli şehir merkezinden Pamukkale yolu üzerinden ulaşılır. Antik Kent Eskihisar, Goncalı ve Bozburun mahallelerinin bulunduğu yerdedir.

LAODİKYA
pamukkale turist rehberi

Tripolis

Tripolis Antik Kenti; Denizli merkezine 40 km. uzaklıktaki Buldan İlçesi, Yenicekent Kasabası ile Menderes Nehri arasındaki yamaç üzerinde kurulmuştur.

TRİPOLİS
pamukkale turist rehberi, denizli gezi rehberi

Karahayıt

Kırmızı termal su 58 derece sıcaklıkta mikst formda sodyum, bikarbonat, sülfat, kalsiyum, magnezyum, karbondioksit içerikli kaynaktan çıkmaktadır.

KIRMIZI SU

Kaklık Mağarası

Denizli Ankara karayolunda Denizli il merkezine 30 km. mesafede Honaz ilçesi Kaklık Kasabasındadır.mağaralar insanların ilk doğal barınaklarına oluştururlar.

KAKLIK MAĞARASI

UNESCO WORLD HERITAGE LIST

Since 1988

PAMUKKALE

Hierapolis